Programy gratis
  Przedstawione tu programy napisane zostały przez autora tej strony.   Wszystkie są dla Windows 9x, Me, Xp, 2000 wersja Freeware.

 Programy freeware dla elektroników, tester monitora, program dla użytkowników monitorów, do regulacji i testowania. Wyszukiwarka schematów RTV, baza danych spisana ze schematów, ułatwiająca wyszukiwanie na podstawie znanych układów scalonych, dobierania podobnych chassis.  Wideoteka, program do katalogowania kaset video. 

   Program: "Tester Monitora" Freeware - wersja 2.2  Zobacz pełny podgląd

Program diagnostyczny do regulacji i oceny stanu monitora. Przyda się nie tylko serwisantom naprawiającym monitory lecz wszystkim ich użytkownikom. Program składa się z zestawu plansz testowych ułatwiających dostrajanie obrazu w monitorze. Dołączony jest plik pomoczy, w którym szczegółowo opisano przydatność poszczególnych testów i sposób regulacji monitora. Nowa wersja posiada też testy specjalnie dla paneli LCD.
Pliki programu po rozpakowaniu zajmują tylko 320 kB, więc można go zawsze mieć przy sobie na dyskietce.

  Aby skopiować program kliknij  TUTAJ  (304 kB)  podgląd

  Program:"Wyszukiwarka schematów RTV" ver.1.03 - Freeware 

 Program polecany dla serwisantów RTV. Posiada w swojej bazie dane na ponad 53200 rekordach o układach scalonych występujących w wybranym modelu telewizora, magnetowidu, czy sprzętu audio. Wyszukiwanie zamiennych schematów które pasują do innych typów sprzętu polega na porównywaniu obsady układów scalonych. Dzięki tej funkcji i danych z bardzo dużej ilości sprzętu różnych firm, łatwo można znaleźć zamiennik ukrywający się pod inną nazwą lub chassis. Sam program nie zawiera schematów, jest tylko bazą danych ułatwiającą odszukanie właściwego. Istnieje możliwość aktualizacji programu o dane spisane z własnych schematów.
  podgląd , dokładny opis: Wyszukiwarka Schematów RTV 

Instalacja: Program instalacyjny znajduje się w samo-rozpakowującym archiwum. Po pobraniu pliku: ic-baza.exe, uruchom go, rozpakowane zostaną pliki instalacyjne do wskazanego katalogu tymczasowego, następnie rozpocznie się typowa instalacja. Po zakończeniu instalacji, tymczasowy katalog: Disk1 można usunąć.

  Pobierz program TUTAJ   If you need English version of this application click here: Free software

 


 

Serwis Tv  | Ankieta | Linki